OPEROS ŽAVESYS

Bendraukime
 

OPEROS ŽAVESYS

OPEROS ŽAVESYS
Autorius (iai): Audronė Žigaitytė

Prekės kodas: TARP NATŲ 19
Kaina: 150.00 €
Kiekis:

Kaip ir kodėl atsirado opera, kas sieja veiksmo trilerį ir operos žanrą, ar gali opera baigtis laimingai ir kodėl operos istorijai svarbios primadonos? Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų galima tikėtis interaktyviame edukaciniame užsiėmime OPEROS ŽAVESYS.

Renginys dalyvauja KULTŪROS PASO programoje.
Užsisakyti galima:
Išvažiuojamasis:​
https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/360

Nuotolinė pamoka:
https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1242

Kompozitorė Audronė Žigaitytė, operos žanru susižavėjo dar vaikystėje – nuo 10 metų lankėsi operos teatre ir žiūrėjo „suaugusių“ spektaklius. Vaikystės susižavėjimas žanru tapo viso gyvenimo aistra ir pagrindine profesijos dalimi: sukurtos (ir pastatytos) 4 operos („Mažvydas“, „Žilvinas ir Eglė“, „Praregėjimas“, „Frank‘Einstainas – XXI amžius“), sukurtas naujas medijų operos žanras, išleista straipsnių rinktinė „Ieškokite operos“, vesti susitikimai, koncertai, radijo ir televizijos laidos operos temomis, išleistos kompaktinės plokštelės (operų fragmentai ir operos), inicijuotas filmo-operos „Rigoletas“ pastatymas (lietuvių kalba) ir pan.

Moksleiviams vienam užsiėmimui siūlau rinktis temą iš keturių operų, kurių kiekvieną tikiuosi pristatyti taip, kad operos žanras taptų kur kas aiškesnis ir rastųsi noras gilintis ir į kitas operas:
1. G. Verdi opera „Rigoletas“ (J. P. Ponelli pastatymas italų kalba ir R. Banionio pastatymas lietuvių kalba)
2. G. Verdi opera „Traviata“ (F. Zeffirelli ir Willi Decker pastatymai italų kalba ir LNOBT pastatymų fragmentai lietuvių kalba)
3. A. Žigaitytės Muzikinė drama „Mažvydas“, pagal Justino Marcinkevičiaus dramą „Mažvydas“
4. A. Žigaitytės Muzikinė drama „Žilvinas ir Eglė“, pagal Vinco Mykolaičio-Putino poemą „Žilvinas ir Eglė“ Susitikimo/pamokos teminis planas.

Papildoma pamokos tema  suformuota po susitikimų su moksleiviais, patyrus, kad operos žanras jiems išties menkai pažįstamas - galima pradinės pažinties su operos žanru tema, iliustruota animuotais gražiausiais operų fragmentais. 

Plačiau su kompozitore susipažinti galima: 
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/audrone-zigaityte-nekrosiene

 

 Perkamiausios prekės
2023 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2023 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €