Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)

Bendraukime
 

Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)

Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Kaina: 300.00 €
Kiekis:
Medijų opera, spektaklis

MUZIKOS SVETAINĖJE
(Gedimino pr. 32-2, Vilnius)

Giuseppe Verdi
Medijų opera TRAVIATA 

Renginys įtrauktas į KULTŪROS PASO edukacinę programą: 
https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/3873

Galima įsigyti bilietus į vykstančius spektaklius KAKAVA.lt
https://kakava.lt/renginys/mediju-opera-traviata/4257

 

Programoje:

            Audronės Žigaitytės įžangos žodis (15 min.)
            Medijų opera „Traviata“ (45 min., lietuvių kalba)
            Diskusijos

Seanso trukmė apie 1 val. 30 min.

 

***

Lietuvos profesionaliosios operos 100-mečiui skirta įstabioji Giuseppe Verdi „Traviata“, davusi pradžią MEDIJŲ OPEROS TEATRUI, atsisveikina su žiūrovais.

Galite užsisakyti seansą Jums patogiu metu arba įsigyti bilietą į vykstantį spektaklį.
Laukiame moksleivių ir mokytojų grupių.
Taikomos nuolaidos.
Vienu metu spektaklį gali stebėti 20–50 asmenų. 

Daugiau informacijos:
Telefonu +370 686 14066,
el. paštu info@muzikusajunga.lt ;
               audrone@muzikusajunga.lt

 Gruodžio 31-oji – Lietuvos profesionaliosios operos gimimo diena.

Kodėl tuomet jaunai valstybei kultūra buvo labai svarbi? Kodėl, atrodytų,  pakankamai neturint nei žmogiškųjų, nei finansinių resursų, buvo ryžtasi steigti savą, lietuvišką operos teatrą, nesitenkinant kviestinių trupių gastrolėmis? Kodėl net 82 metus niekam neverčiant buvo puoselėjama tradicija gruodžio 31 d. švęsti Lietuvos operos gimtadienį kviečiant publiką į operą „Traviata“? Ir kodėl ji nutraukta valstybei atgavus nepriklausomybę? Kas buvo Lietuvos profesionaliosios operos kūrėjai? Kodėl savotišku talismanu Lietuvai tapo 18-oji Giuseppe Verdi opera „Traviata“?

Į šiuos ir panašius klausimus mėginama atsakyti nauju žanru – medijų opera (garso ir vaizdo instaliacija) „Traviata“. 

Medijų operos „Traviata“ esmė sujungti naujas technologijas ir akademinę muziką kuriant naujų formų muzikos išraiškas. Projektas siekia aprėpti išskirtinio romantinio jausmo sklidiną muziką ir moderniausias šiandien žinomas technologijas.

Opera „Traviata“ pasirinkta neatsitiktinai. 1920 metų gruodžio 31 dieną Kaune buvo parodyta G. Verdi „Traviata“, davusi pradžią Lietuvos profesiniam teatrui. Matyt, tikras jausmingumas, o ir palyginti paprastas (nedaug veikėjų, lengvai pritaikomi kostiumai, scenografija – kiekvienuose namuose esantys kėdės, stalai...) operos statymas ir buvo pagrindinės priežastys pasirenkant „Traviatą“ pirmuoju pastatymu profesionalioje scenoje. Kartu su profesinio operos teatro gimimu tarsi savaime atsirado ir seniausia lietuvių kultūros tradicija tapęs paprotys kasmet Naujųjų Metų išvakarėse rodyti „Traviatą“.  

Šiandien šios tradicijos nebeliko, o ir visuose Lietuvos teatruose opera statoma originalo (italų) kalba. Tad mūsų tikslas - priminti Lietuvos profesinės operos simbolį 100-ojo gimtadienio proga absoliučiai nauja, mūsų žiniomis dar nemėginta forma. Tikimės, kad sukurta garso ir vaizdo instaliacija operos „Traviata“ muzikinės medžiagos pagrindu lietuvių kalba (jungiant senuosius archyvinius įrašus ir įrašant nūdienos dainininkų interpretaciją) turės ne tik inovacinę, bet ir edukacinę vertę.

Naujosios technologijos dažnai vertinamos kaip prieštaraujančios senajai kultūrai, o ypač tokioms klasikinėms jos formoms kaip muzikinis teatras, opera. Tačiau technologijos turi daug savybių, kurios gali būti panaudotos meninei raiškai. Jos taip pat gali stebinti, įtraukti žiūrovą į veiksmą, perteikti emocijas, versti suklusti ir klausti.

Garso įrašų montaže panaudoti išlikę archyviniai įrašai (Kipras Petrauskas, Elena Kardelienė, Elena Čiudakova, Virgilijus Noreika, Kostas Šilgalis ir kt. – 1931, 1953, 1955, 1957, 1958, 1988 metai). Naujesni įrašai įrašyti 2003 metais: dirigentas Saulius Sondeckis, Virgilijus Noreika (Alfredas), Julija Stupnianek (Violeta), Vytautas Juozapaitis (Žermonas), Lietuvos kamerinis orkestras ir choras „Jauna muzika“.

Statytojai: koncepcijos autorė Audronė Žigaitytė, režisierė Marija Simona Šimulynaitė, scenografė Vita Eidimtaitė, vaizdo instaliacijų autorius Rimas Sakalauskas, garso režisierius Giedrius Litvinas.

 

Galima įsigyti istorinių įrašų antologiją >>>   

         Perkamiausios prekės
2023 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
2023 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €
Giuseppe Verdi. TRAVIATA (seansas)
Giuseppe Verdi
Medijų opera, spektaklis
300.00 €