Bendraukime
 

Virgilijus Noreika

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Virgilijus Noreika

Virgilijaus Noreikos balsas pasižymi unikaliu, nepaprasto grožio tembru, dainininko meistriškumas suteikia jam beribę atspalvių paletę. Artisto temperamentas, efektinga išvaizda, vokalinis artistiškumas, laisvas, pasitikimas elgesys scenoje - V.Noreikai tarsi neegzistuoja technikos dalykai. Jis žino atliekamos muzikos atsiradimo akstiną, kiekvienos frazės, dinaminio ir koloristinio niuanso prasmę. Jo dainavime nėra beprasmio garso, labai svarbus žodis.

V.Noreikos solinių koncertų skaičius viršija 600. Jie skambėjo ne tik Lietuvos, bet ir Maskvos, Sankt Peterburgo konservatorijų salėse, daugybėje buvusios SSSR miestų, JAV, Kanadoje, Australijoje, Vokietijoje ir kt. šalyse.

Daugiau kaip 40 metų V.Noreika dainavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Per šį laikotarpį parengtos pagrindinės tenoro partijos klasikinėse ir lietuvių operose.

1965-1966 m. dainininkas - pirmasis iš pokario Lietuvos - stažavo Milano teatre “La Scala”, kur parengė šešis vaidmenis. Vėliau šioje scenoje dainininkas pasirodė dar keletą kartų su ten gastroliavusia Maskvos didžiojo teatro trupe.

V.Noreika yra dainavęs Maskvos didžiajame teatre, Berlyno valstybinėje operoje, Paryžiaus “Grand Opera”, Buenos Airių teatre “Colon”, Čikagos lietuvių operoje (JAV), Stokholmo, Bukarešto, Belgrado, Budapešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos, Rygos, Talino, Kijevo, Minsko ir kt. scenose. Stokholme kartu su dirigentu G.Roždestvenskiu ir J.Nesterenka dainavo koncertinį N.Rimskio-Korsakovo operos “Mozartas ir Salieri” pastatymą - švedai abu solistus pavadino “geriausiais Sovietų Sąjungos, o gal ir pasaulio dainininkais”.

1976-1991 m. V.Noreika - Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas.

Lietuvos muzikos akademijos profesorius V.Noreika išugdė būrį puikių dainininkų Lietuvos ir Estijos muzikos akademijose (nuo 1997 m. jis - Estijos muzikos akademijos kviestinis profesorius, nuo 2000 m. - jos Dainavimo skyriaus vedėjas). Nuolat kviečiamas vesti meistriškumo kursų. Tarp žymiausių V.Noreikos mokinių - Lietuvoje scenos karjerą pradėjęs Sergejus Larinas, šiandien dainuojantis garsiausiose pasaulio scenose, Edgaras Montvydas-Prudkauskas, Liudas Norvaišas, Arvydas Markauskas, Audrius Rubežius, Mindaugas Žemaitis, Laimonas Pautienius, Ignas Misiūra, Dainius Puišys, Kęstutis Alčiauskis, Gediminas Tiškevičius, Mindaugas Zinkus, Vaidas Vyšniauskas.

V.Noreika kviečiamas į tarptautinių ir mūsų šalies solinio dainavimo konkursų žiuri. Tarp svarbiausių - J.Vytuolio (Latvija, 1996), S.Moniuszkos (Lenkija, 1997), M.Glinkos (Rusija, 1996), B.Grincevičiūtės (Lietuva, 1996, 2001) ir daugelis kitų.

V.Noreika yra įdainavęs plokštelių su Maskvos didžiojo teatro, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu ir kt. orkestrais.

Dainuoja Virgilijus Noreika
retrospektyvinis CD
Didysis muzikų paradas '99
LMS
10 valandų koncerto rinktinė Didysis muzikų paradas
Giuseppe Verdi. Opera "Kaukių balius", antologija
Giuseppe Verdi
Giuseppe Verdi, operos KAUKIŲ BALIUS antologija
Dainuoja Violeta Urmana ir Virgilijus Noreika, 2 CD albumas
Giuseppe Verdi
Violeta Urmana, Virgilijus Noreika, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro
AUKSINIS DISKAS 2001, BREVIS, Ibelhauptai, Noreika, Pulausko sekstetas
LMS
Kamerinis choras „Brevis“, Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai, Virgilijus Noreika, Dainiaus
Perkamiausios prekės
M. K. Čiurlionis. Simfoninės poemos Jūra, Miške ir kantata  De Profundis
LMS
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras; diriguoja Juozas Domarkas
20.00 €
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
Audronė Žigaitytė
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €