Bendraukime
 

Benjamin Britten

Rūšiuoti pagal:

Biografija

Benjamin Britten

Baronas Edvardas Bendžaminas Britenas (angl. Edward Benjamin Britten, Baron Britten; 1913 m. lapkričio 13 d. – 1976 m. gruodžio 4 d.) buvo britų klasikinės muzikos kompozitorius, pianistas bei dirigentas. Jis buvo centrinė dvidešimtojo amžiaus britiškos muzikos figūra, kūrusi operas, įvairią vokalinę muziką, orkestrinius ir kamerinius kūrinius. Jo žinomiausi darbai yra „Peter Grimes“ (1945), „War Requiem“ (1962) ir orkestrinis parodomasis kūrinys „The Young Person's Guide to the Orchestra“ (1945).

Britenas gimė Safolke, dantisto šeimoje ir nuo pat ankstyvų dienų rodė susidomėjimą muzika. Jis studijavo Karališkajame muzikos koledže Londone ir privačiai su kompozitoriumi Frank Bridge. Britenas debiutavo viešai su savo a cappella kūriniu chorui „A Boy Was Born“ 1934 metais. Po „Peter Grimes“ premjeros 1945 metais, Britenas buvo žinomas tarptautiniu mastu. Per kitus 28 metus, kompozitorius sukūrė per 14 operų ir įsitvirtino kaip vienas iš pagrindinių dvidešimtojo amžiaus operų kūrėjų.

Britenas kūrė nuo orkestrinės iki chorinės, vokalinės solo, kamerinės, instrumentinės ir filmų muzikos. Jis labai domėjosi kūryba vaikams ir neprofesionaliems atlikėjams, pvz.: opera „Noye’s Fludde“, „Missa Brevis“ ir dainų kolekcija „Friday Afternoons“. Britenas dažnai kurdavo specifiniam atlikėjui. Jo dažniausia ir svarbiausia mūza buvo profesinis partneris, tenoras Peter Pears; kiti: Kathleen Ferrier, Jennifer Vyvyan, Janet Baker, Dennis Brain, Julian Bream, Dietrich Fischer-Dieskau ir Mstislavas Rostropovičius. Britenas buvo puikus pianistas ir dirigentas, atlikęs daugybę savo darbų koncertuose ir įrašų studijose. Jis taip pat atliko ir įrašinėjo kitų kompozitorių darbus: Bacho „Brandenburgo koncertus“, Mocarto simfonijas ir Šuberto bei Šumano dainų ciklus.

AUKSINIS DISKAS 2001, BREVIS, Ibelhauptai, Noreika, Pulausko sekstetas
LMS
Kamerinis choras „Brevis“, Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai, Virgilijus Noreika, Dainiaus
Perkamiausios prekės
M. K. Čiurlionis. Simfoninės poemos Jūra, Miške ir kantata  De Profundis
LMS
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras; diriguoja Juozas Domarkas
20.00 €
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
Audronė Žigaitytė
2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata
30.00 €